پیگیری سفارش

دریافت کلید API
راهنمای استفاده از کلیدها
جهت استفاده از API نیاز به ساخت کلیدهایی است که نحوه دسترسی و احراز هویت شما توسط آن صورت می‌گیرد. پس از وارد کردن آدرس(بدون ساب‌دامین و یا کوئری)، شما دو کلید با عنوان "کلید عمومی" و "کلید امنیتی" دریافت خواهید کرد. "کلید عمومی" بایستی در زمان سرویس گیری در ادرس وجود داشته باشد و "کلید امنیتی" کلیدی است که مقدار آن باید نام فایلی بر روی سرور شما باشد تا بتوانید از سرویس استفاده نمایید. برای مثال اگر مقدار کلید امنیتی شما aeb8863dc8 باشد بایستی فایلی با نام aeb8863dc8.txt در شاخه اصلی وبسایت خود بسازید و محتوای آن را عدد ۱ قرار دهید.

تا 1000 درخواست در ماه رایگان

رویکرد ما
پروژه برنامگان در آبانماه 90 با هدف استفاده از هوش مصنوعی در دنیای وب و ایجاد برنامه‌های هوشمند با امکانات خاص و متفاوت که توانایی پردازش‌های عمیق و هوشمند را داشته باشند رقم خورد. بخش تحقیقاتی این پروژه بمدت 3 سال در آزمایشگاه تخصصی دانش محاسباتی کرند انجام شد و در حوزه پردازش زبان طبیعی ما توانستیم به ساختار مفهومی دست‌ یابیم که درک و بیان انواع مفاهیم دنیای پیرامون را برای ماشین ممکن می‌سازد. جستجوی مفهومی یکی از سرویس‌های ما می‌باشد که توسعه و پیاده‌سازی الگوریتم‌ها و نتایجی که در بخش تحقیقاتی پروژه بدست آمده بود نزدیک به 4 سال بطول انجامید. ما برای پیاده‌سازی الگوریتم‌های مورد نیازمان بطور تخصصی وارد مباحث زبان‌شناختی، فلسفه آنتولوژی، ریاضیات و پردازش زبان شده‌ایم. بدلیل پیچیدگی‌های بسیار زیاد و حجم عظیم داده‌ها که شاید امکان پیاده‌سازی و پردازش آن برای همه مقدور نباشد این سرویس را بصورت API ارائه داده‌ایم که برنامه‌های مختلف بدون دردسر دقیق‌ترین جستجوی ممکن را به کاربران خود ارائه دهند.

جایگاه جستجوی مفهومی
جستجو بر اساس مفهوم یکی از روش‌های نوین جستجو است که در مقابل جستجو بر اساس کلمات کلیدی مطرح می‌شود. در جستجوی مفهومی، لایه‌های عمیق دانش پیمایش و پردازش می‌گردد تا مفهوم مورد نظر استخراج گردد و سپس بر اساس مفهوم استخراج شده در محیط کاملا مفهومی به درخواست جستجوی کاربر پاسخ داده می‌شود. پاسخی که توسط الگوریتم به کاربر ارائه می‌شود دقیقا با جستجوی یک عامل انسانی برابری می‌کند و حتی در حجم عظیم داده، به مراتب از انسان هوشمندتر و سریع‌تر عمل می‌کند.
در دانشگاه‌های مختلف دنیا، مقالات زیادی در زمینه جستجوی مفهومی نوشته شده است؛ اما مجموعه برنامگان این افتخار را دارد که با دانش اعضای تیم متخصص خود، برای اولین بار موفق به پیاده‌سازی و ایجاد سرویس‌های متنوع مبتنی بر مفهوم در دنیای وب شده است.
هم اکنون نیز بمنظور ارتقاء خدمات و استفاده از قابلیت‌هایی که بستر علمی، نرم‌افزاری و سخت افزاری آن فراهم شده در حال توسعه الگوریتم‌هایی هستیم که بزودی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ما در اینجا چه می‌کنیم؟
ما آن دسته از داده‌هایی که قصد انجام جستجو بر روی آن‌ها دارید را بر روی سرور ذخیره می‌کنیم و با دریافت تقاضای جستجو از سمت شما، در کسری از ثانیه، همه داده‌های شما که بر روی سرور قرار دارد را پردازش می‌کنیم و بهترین نتایج ممکن را به شما ارائه می‌دهیم. شما کافیست چارچوبی را فراهم کنید که بصورت خودکار داده‌ها را بر روی سرور ما بروزرسانی کنید و در مواقع لازم درخواست جستجوی خود را برای ما ارسال نمایید و پاسخ آن را به کاربران‌تان نمایش دهید.
مستندات
پیش‌گفتار
ما با ارائه این API سعی کرده‌ایم بخش تخصصی و پیچیدگی‌های ذخیره اطلاعات و همچنین محدودیت‌های ذخیره سازی و پردازشی که ممکن است برای شما وجود داشته باشد را از بین ببریم و بدون دردسر امکان استفاده از این الگوریتم را فراهم کنیم تا بتوانید بخش جستجوی برنامه‌های خود را به این روش مجهز کنید. نحوه گرفتن اطلاعات به این صورت می‌باشد که پس از هر عمل حذف،اضافه و یا ویرایش اطلاعات، برابر با الگوی API اطلاعات خود را در قالب JSON و کد شده از طریق تابع urlencode در PHP و یا توابع مشابه در دیگر زبان‌ها، برای ما ارسال می‌نمایید تا جهت پردازش‌های بعدی بر روی سرور ما ذخیره گردند. داده‌های شما باید شامل فیلدهایی باشد که قصد جستجو بر روی آنها را دارید و وجودشان برای تصمیم‌گیری بهتر عملیات جستجو می‌تواند موثر باشد. هنگام جستجو نیز عبارت جستجو را مطابق الگوهای زیر برای ما ارسال می‌نمایید و پس از تجزیه و تحلیل در کمترین زمان و کسری از ثانیه، بهترین نتیجه ممکن و اطلاعات مفید جستجو در قالب JSON به شما ارائه می‌گردد.
همچنین قابل ذکر است الگوریتم‌های این سرویس برای جستجو در متن توسعه داده نشده‌اند؛ استفاده از سرویس تنها برای آن دسته از کاربرانی مفید می‌باشد که داده‌های آنها بصورت رابطه‌ای و نمونه‌ای می‌باشد. بطور مثال جزئیات یک محصول همگی رابطه‌ای و نمونه‌ای هستند، مثل رنگ مشکی لپتاپ اچ‌پی مدل 4530.
ارسال داده‌های خام
GET http://conceptual-search.ir/search/{public_key}/{action}?data= {data}

GET http://conceptual-search.ir/search/0ffe182e804c019865b8170f5de0f840/insert?data= {data}

GET http://conceptual-search.ir/search/0ffe182e804c019865b8170f5de0f840/update?data= {data}

GET http://conceptual-search.ir/search/0ffe182e804c019865b8170f5de0f840/delete?data= {data}
{public_key} عبارت کلید عمومی شما می‌باشد که بصورت کد شده آن را دریافت می‌نمایید و باید آن را در آدرس‌های API خود وارد نمایید. متناسب با هر عمل افزودن، ویرایش و یا حذف که بر روی داده‌ها انجام می‌دهید مقدار {action} را انتخاب نمایید. مقدار {action} میتواند یکی از مقادیر insert ،update و یا delete باشد. اطلاعات نیز از طریق پارامتر{data} تعریف و ارسال می‌گردند. چنانچه در داده‌های خود ممکن است چند شناسه منحصر به فرد با مقدار یکسان برای مفاهیم مختلف داشته باشید، میتوانید به روش‌های مختلف با وارد کردن عبارتی در ابتدای شناسه، آن را نسبت به شناسه مفاهیم مختلف متمایز نمایید تا از تداخل داده‌هایی که شناسه آن‌ها یکسان هستند جلوگیری نمایید. توجه داشته باشید اگر چند داده با شناسه منحصر به فرد یکسان تعریف نمایید سیستم بصورت خودکار همه داده‌های قبلی که با شناسه وارد شده تعریف شده‌اند را حذف نموده و تنها آخرین داده‌ای را که تعریف نموده‌اید نگهداری و پردازش می‌کند.
ساختار داده‌های شما
{
"Concept":"کفش",
"ID":"product-58964",
"Details":{
    "وزن حمل و نقل":"2.2 پوند"
   },
"Index":{
    "نام":"کفش توری کلارک",
    "رنگ":["مشکی","قهوه‌ای"],
    "سایز":["6 M UK","6.5 M UK","8.5 M UK","9 M UK"],
    "جنس":"چرم",
    "قیمت":"$113"
   },
"ForeignKeys":{
    "برند":"کلارک",
    "پوشاک":["مردانه","زنانه"]
 }
}
ساختار {data} جهت ارسال باید بصورت مقابل باشد. برای عملیات insert و update وجود بخش‌های Concept ،ID ،Details و Index الزامی می‌باشد؛ و برای عملیات delete تنها وجود بخش ID کافی است.
بخش Concept:
در این بخش بایستی مفهوم کلی اطلاعاتی که قصد ارسال آن را دارید تعریف نمایید. بطور مثال اگر صاحب یک فروشگاه هستید و میخواهید اطلاعات یک کفش را برای ما ارسال نمایید، مفهوم مورد نظر "کفش" می باشد.
بخش ID:
تعریف شناسه منحصر به فرد برای هر داده‌ای که برای ما ارسال می‌نمایید به دو دلیل حائز اهمیت است. اول اینکه حذف و بروزرسانی داده‌های روی سرور که متعلق به شماست بر اساس شناسه منحصر به فردی که توسط شما تعریف گردیده انجام می‌شود؛ و دوم در هنگام جستجو، نتایج بر اساس شناسه منحصر به فردی که برای هر داده مشخص و تعریف نموده‌اید به شما ارائه می‌شود.
چنانچه در داده‌های خود ممکن است چند شناسه منحصر به فرد با مقدار یکسان برای مفاهیم مختلف داشته باشید، میتوانید به روش‌های مختلف با وارد کردن عبارتی در ابتدای شناسه، آن را نسبت به شناسه مفاهیم مختلف متمایز نمایید تا از تداخل داده‌هایی که شناسه آن‌ها یکسان هستند جلوگیری نمایید. توجه داشته باشید اگر چند داده با شناسه منحصر به فرد یکسان تعریف نمایید سیستم بصورت خودکار همه داده‌های قبلی که با شناسه وارد شده تعریف شده‌اند را حذف نموده و تنها آخرین داده‌ای را که تعریف نموده‌اید نگهداری و پردازش می‌کند.
بخش Details:
آن دسته از اطلاعاتی که چندان اهمیتی ندارند ولی ممکن است وجودشان برای عملیات جستحو مفید باشد، در این بخش قرار می‌گیرند. نکته قابل توجه این است که همه مقادیر و عناوین مقادیر را باید به زبانی که می‌خواهید جستجو با آن زبان انجام شود تعریف نمایید. اگر می‌خواهید به چند زبان امکان جستجو مهیا شود، میتوانید در همان آرایه مقادیر و عناوین مقادیر زبان هدف را نیز وارد و تعریف نمایید.
بخش Index:
آن دسته از اطلاعاتی که از اهمیت بسزایی برخوردارند و یا کلید داخلی محسوب می‌گردند در این بخش معرفی و تعریف می‌گردند. در صورت لزوم مقادیر می‌توانند بصورت آرايه نیز تعریف گردند.
بخش ForeignKeys:
این بخش برای ارتباط بین مفاهیم مختلف کاربرد دارد و یکی از بخش‌های مهم اطلاعات محسوب می‌گردد. در صورتی که امکان ارتباط دادن اطلاعات به بقیه مفاهیم وجود دارد ضروری است که برای افزایش دقت و بهبود کیفیت جستجوی خود این بخش را تعریف نمایید. دسته‌بندی‌ها و کلید‌های خارجی نیز می‌توانند در این بخش تعریف گردند.
نکته مهم:
آرایه داده بایستی در قالب JSON و کد شده از طریق تابع urlencode در PHP و یا توابع مشابه در دیگر زبان‌ها، برای ما ارسال گردد.
نمونه داده آماده ارسال
GET http://conceptual-search.ir/search/0ffe182e804c019865b8170f5de0f840/insert?data= %7B%22Concept%22%3A%22shoes%22%2C%22ID%22%3A%22product-58964%22%2C%22Details%22%3A%7B%22Shipping+Weight%22%3A%222.2+pounds%22%7D%2C%22Index%22%3A%7B%22name%22%3A%22CLARKS+Derby+Lace-Up%22%2C%22color%22%3A%5B%22black%22%2C%22brown%22%5D%2C%22size%22%3A%5B%226+M+UK%22%2C%226.5+M+UK%22%2C%228.5+M+UK%22%2C%229+M+UK%22%5D%2C%22material%22%3A%22leather%22%2C%22price%22%3A%22%24113%22%7D%2C%22ForeignKeys%22%3A%7B%22brand%22%3A%22Clarks%22%2C%22clothing%22%3A%5B%22men%22%2C%22women%22%5D%7D%7D
پس از تعریف ساختار داده خود، آرایه بدست آمده را به JSON تبدیل کرده و سپس رشته بدست آمده را از طریق تابع urlencode در PHP و یا توابع مشابه در دیگر زبان‌ها، کد کرده و برای ما ارسال نمایید.
مقادیر نتایج
GET http://conceptual-search.ir/search/{public_key}/request/کفش چرم قهوه‌ای
----------------------------------

{
"Success":"True",
"Request":"53755",
"Status":200,
"Data":{
  "Result":[{
     "ID":"product-58964",
     "Rank":"0.01078",
     "Certainty":"65%",
     "Concept":"کفش",
     "Query":"چرم رنگ قهوه‌ای"
     },{
     "ID":"20778",
     "Rank":"0.00687",
     "Certainty":"65%",
     "Concept":"کفش",
     "Query":"رنگ قهوه‌ای"
  }],

  "Suggest":[{
     "Certainty":"31%",
     "Concept":"کمربند"
     "Query":"چرم رنگ قهوه‌ای"
     }]
 }
}
پس از ارسال درخواست جستجو، چنانچه احراز هویت بدرستی انجام شود و درخواست شما نتیجه‌ای دربر داشته باشد، پاسخی مطابق مثال به شما برگشت داده می‌شود. نتیجه در Data به دو بخش Result و Suggest تقسیم می‌شود. اگر درصد اطمینان موارد مورد نظر به حدی باشد که مورد قبول و قابل ارائه باشد در بخش Result لیست می‌گردند؛ جز این در بخش Suggest مفهوم مورد نظر به همراه کوئری که به درخواست کاربر نزدیک است به شما ارائه می‌گردد تا براحتی کاربر را به سمت هدف هدایت نمایید.
مقدار ID هر آیتم برابر با شناسه منحصر به فردی است که در مراحل قبل برای هر آیتم تعریف و ارسال نموده‌اید. پس از درخواست جستجو و ارائه لیست بهترین نتایج بر اساس شناسه منحصر به فرد هر آیتم، می‌توانید بر اساس شناسه، کاربر را به سمت صفحه مورد نظر در برنامه هدایت نمایید.
Rank و Certainty به ترتیب رتبه و درصد اطمینان هر آیتم است. در حالت کلی اگر که داده‌ها را با ساختار صحیح برای ما ارسال نمایید دقت جستجو بالای 99٪ است اما درصد اطمینانی جهت سنجش عبارت وارد شده نسبت به نتیجه ارائه شده ارائه می‌گردد که بیانگر این است که چند درصد اطمینان داریم آیتم ارائه شده همان آیتمی است که کاربر به دنبال آن می‌گردد؛ هرچقدر کاربر جزئیات بیشتری وارد نماید، درصد اطمینان نیز بالاتر خواهد رفت. و معیار دوم جهت تشخیص بهترین نتیجه، Rank خواهد بود. در مواقعی که درصد اطمینان در بین چند آیتم یکسان باشد، بهترین آیتم جهت نمایش آیتمی است که Rank بالاتری داشته باشد.

تلفن‌های تماس:
+987158008542
+989395066007


رایانامه:
info{at}conceptual-search{dot}ir

نشانی:
ایران، شیراز، شهر جدید صدرا
افزایش اعتبار
هر کاربر بصورت رایگان می‌تواند تا مرز 1000 درخواست در ماه داده‌های متنی خود را بر روی سرور ما ذخیره و از خدمات جستجوی مفهومی استفاده نماید. اگر وبسایت شما جز وبسایت‌های پربازدید می‌باشد، نیاز است که اعتبار خود را با خرید بسته‌های افزایشی، افزایش دهید. پرداخت آنلاین تنها از طریق کارتهای بانکی ایران امکان پذیر است. اگر از بیرون از ایران قصد پرداخت دارید، با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید و شماره رابط‌های اداری ما در آمریکا و روسیه را دریافت نمایید.
اولین ارائه دهنده سرویس جستجوی مفهومی
دریافت کلید API